ZOO w Gdańsku alternatywnie

image

Gdańskie ZOO to nie tylko okazja do podglądania życia zwierząt. Oprócz możliwości podziwiania naszych ulubionych surykatek, żyraf czy małp, jest tu także sporo innyh atrakcji. Dziś wybraliśmy się na dłuższą wyprawę, by z nich skorzystać.

1. Ogród zoologiczny to rozległy teren. Ponieważ nie używamy już wózka, skorzystaliśmy z najlepszego chyba rozwiązania. Na miejscu można bowiem wypożyczyć czterokołowy wóz, który dla dzieci sam w sobie jest atrakcją.

2. Obowiązkowy punkt programu to minizoo, które znajdziecie tuż po wejściu główną bramą po prawej stronie. Za 2 zł dostaje się gałazki, którymi karmi się kozy. Nie musimy pisać, że dla dzieci to wyjątkowe doświadczenie:)

3. W gdańskim ZOO znajduje się ciekawy park linowy/małpi gaj, w którym nawet nasza dwuletnia Miśka dawała radę. Trasa zawieszona jest na tyle wysoko, że robi wrażenie, ale wykonana tak, że po przełamaniu strachu daje dużo zabawy.

4. Park dinozaurów jest niewielki, ale przyciąga uwagę i warto tu zajrzeć. Zwłaszcza, jeśli Twoje dzieci oglądały kiedyś Dino pociąg;) Znajduje się tu też jedna z tras park linowego pod nazwą Dino:)

Na terenie ZOO znajduje się też oczywiście plac zabaw i gastronomia, a alternatywnym transportem jest pociąg z przewodnikiem. Przed wejściem znajduje się także porządny parking rowerowy.

Jeśli planujecie wyjście do gdańskiego ZOO o tej porze roku warto zarezerwować sobie na to co najmniej 3 godziny. Nie będziecie żałowali!:-)

Ceny biletów: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy. Do 4 lat bezpłatnie.
Wypożyczenie czterokołowca 10 zł + 10 zł kaucji
Minizoo 2 zł/dziecko
Park dinozaurów: 4 zł, dzieci do l.16 2 zł, maluchy za darmo
Małpi gaj, trasa dla dzieci 10 zł x 3 przejścia

 

Tags: , , , , , , , , ,