5 rzeczy, których NIE potrzebuje Twoje dziecko:)

image

Wejście do sklepu z akcesoriami dla dzieci potrafi przyprawia o zawrót głowy. Jeszcze większego szoku możemy dostać płacąc rachunek w kasie. Patrząc na zakurzony i jedynie raz użyty podgrzewacz do butelek postanowiłam zrobić listę rzeczy które kupiliśmy, prawie kupiliśmy, albo na kupienie których nigdy byśmy nie wpadli, a które istnieją naprawdę i mogą się Wam kiedyś wydać niezbędne. A niekoniecznie takie są. Może komuś Wam się ta lista przyda:)

 

1. Podgrzewacz do butelek.

Zupełnie nie wiem dlaczego wydawał mi się to najbardziej oczywisty zakup. Tak jakbym nie umiała podgrzac wody w czajniku. Albo nie byłabym w stanie wymieszać zimnej z gorącą, by uzyskać odpowiednią temperaturę. Ewentualnie wstawić na chwilę butelkę do wrzątku.

Cena: od 50 do nawet 300 złotych (serio!)

2. Podróżna wanienka

My dostaliśmy od znajomych dmuchaną. Można też kupić składaną. Naszej nie uzyliśmy ani razu, chociaż pierwsze dłuższe podróże odbywaliśmy z dziewczynami gdy miały 2-3 miesiące. Wystarczył prysznic lub tradycyjna wanna.

Cena: składana wanienka ok.135 zł

3. Pojemnik na przekąski

Że niby dziecku łatwiej sięgnąć po przekąskę, a jak się pojemnik odwróci do góry nogami to przekąska nie wypadnie. Tylko, że w przypadku naszych dzieci największą atrakcją okazało się, mimo wszelkich niedogodności, wysypywanie przekąsek z pojemnika. Jak nie siłą (czyli bardzo energicznym machaniem) to sprytem (zęby rocznego dziecka są wystarczająco silne, by takie pudełko otworzyć). Osobiście polecamy więc zwykLe pudełko z pokrywką jakie pewnie znajdziecie w domu:)

Cena: ok.25 zł

4. Kask do nauki chodzenia

Nigdy w życiu. Może wredni z nas rodzice, ale z naszych obserwacji wynika, że dziecku przydaje się zdolność lokalizowania zagrożeń, także na tym etapie, kiedy uczy się chodzić. Dziecięce chodzenie będzie jeszcze przez jakiś czas niezdarne. Wybierzecie się z takim dzieckiem na urodzinową imprezę w kasku czy bez?:)

5. Analizator płaczu dziecka

Może nie zawsze trafnie, ale jednak nic nie zastąpi rodzica lub innej bliskiej osoby:)  Przynajmniej nasze dzieci zdrowo rosną bez tego urządzenia:)

cena: do 300 zł

Ta lista oczywiście może być dużo dłuższa. Może coś do niej dopiszecie?:)