Ośrodek Kultury Morskiej dla najmłodszych

image

Wakacji w mieście ciąg dalszy. Dziś coś na deszczowy dzień. Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku to jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Znajduje się nad samą Motławą tuż obok Żurawia.
Dla najmłodszych najciekawsza będzie interaktywna wystawa na 1.piętrze „Statki – Ludzie – Porty”. Chociaż słowo „wystawa” nie jest najtrafniejsze. W tej sali można, a nawet trzeba wszystkiego dotykać. Można tu wejśc do tratwy ratunkowej, przebrać się za pirata czy kapitana statku, odbyć podróż batyskafem. Jest też okazja to spróbowania swoich sił w obsłudze dźwigów portowych, sterowania statkiem i przeprowadzenia akcji ratunkowej na symulatorze. Centralną częścią jest natomiast basen z modelami jachtów i statków, którymi można zdalnie sterować.
Na wystawę interaktywną można wejść o pełnej godzinie i na jej zwiedzanie jest 60 minut. Dzieci do lat 7 dostają bilety bezpłatne, w wieku 7-16 lat za 1 zł, dorośli 8 zł, ulgowy 5 zł.

Na drugim piętrze znajduje się natomiast wystawa „Łodzie ludów świata”. Obok modeli łódek w multimedialnych kioskach przeczytamy szczegółowe informacje na ich temat. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 4 zł. Do lat 7 bezpłatnie, 7-16 lat za 1 zł.

Do końca sierpnia Ośrodek czynny jest w godz.10:00-19:00. Godziny otwarcia w innych porach roku oraz inne szczegółowe informacje (w tym o wystawach czasowych) znajdziecie na stronie http://www.nmm.pl/osrodek-kultury-morskiej